Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

0850 840 78 16 - 0346 241 42 42
Bilim Fuarı Ürünleri ve Nasıl Satın Alınır?

 

4006 Bilim Fuarları her yıl ortaokul ve lise düzeyinde tüm resmi okulalrın başvurabildiği önemli bilim etkinlerinden bir tanesidir. Her yıl başvuru kabul edilen okullarda bahar aylarında bilimle dolu eğlenceli anlar yaşanmakta ve bilim fuarları birer şenliğe dönüşmektedir.

Tübitaki, 4006 Bilim fuarlarına başvuru yapabilecek okul türlerini ve başvuru yapacak kişileri aşağıdaki şekilde sitesinden duyurmuştur. Buna göre:

 

4006 Destek Programına aşağıdaki kurum/kuruluşlar başvuru yapabilir.

 

  • 5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren devlet okulları
  • Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM)
  • Öğretim programlarında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe vb. derslerden en az üçüne yer veren Mesleki Eğitim Merkezleri
  • Bünyesinde 5-12. sınıfların eğitim gördüğü görme, işitme ve zihinsel engelli devlet okulları
  •  

Ayrıca projeye yürütücü olarak başvuracaklarda da bazı özellikler belirlenmiştir.

 

  • Proje yürütücüsü kurum/kuruluşta kadrolu ya da tam zamanlı görevli bir öğretmen proje yürütücüsü olabilir.
  • Proje yürütücüsü kurum ve kuruluş müdürü veya müdür yardımcıları proje yürütücüsü olamaz.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı nın başvurudan itibaren geçen süreleri anlatacak olursak:

    Öncelikle ekim ayında okulların proje başvuruları sistem üzerinden alınmaktadır. Sisteme girilen prjelere kelime ve karakter sınırlaması getirilmiştir. Bunlara ek olarak projelerin bir kısmının araştırma projesi, bir kısmının tanıtım projesi, bir kısmının ise yazılım/robot projesi olması istenmektedir. Projelerin içeriğine karar verildikten sonra sisteme giriş işlemleri tamamlanmaktadır. bu aşamadan sonra Tübitak temsilcileri, 4006 Bilim Fuarı başvuru projelerini incelemektedir. tek tek incelenen projelerden şartnameye uygun olanlar onaylanmaktadır. bu aşamada Tübitak, sıkı bir inceleme süreci yapmaktadır.

 

   İncelendikten sonra desteklenmesi karar verilen projeler aralık ayı içerinde http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuari.htm adresinden ilan edilmektedir. ayrıca başvuru sonuçları, başvuru yapan kişilerin e-posta adreslerinde de gönderilmektedir. Desteklenmesine karar verilen projeler için hibe miktarı 6 bin tl olarak belirlenmiştir. bu hibe miktarı, daha önce başvuruyu gerçekleştiren "Tübitak Bilim Fuarı Proje Yürütücüsü"nün belirttiği hesaba yatmaktadır. Bilim fuarı destekleme paraları genellikle şubat ayı içerisinde yürütücülerin hesaplarına yatmaktadır.

 

    Hesaplara paralar yatıktan sonra iyi bir planlama yürütücünün ve diğer proje sahiplerinin işini kolaylaştıracaktır. Paranın projelere göre dağılımlarını iyi hesap etmek, proje sahiplerine faturasız ürün almamalarını özerllikle belirtmek önemli hususlardır.. Dierseniz bir kaşe bastırıp fatura bilgilerini yazarak proje sahiplerine verebilirsiniz. Böylece olası fatura sıkıntılarını en aza indirmiş olursunuz.

 

   Tübitak 4006 Bilim Fuarı nın önemli konularından biri de fuar günü kullanılacak tişört, şapka, branda, kırlangıç bayrak, davetiye ve benzer baskılı malzemelerin temini konusudur. Yürütücüleri en çok düşündüren konuların başında Tübitak Bilim Fuarı ürünlerini temin edebilecekleri güvenli bir firma bulmak olmaktadır. Bu fitmanın hem güvenilir, hem kaliteli ürün satan hem de bilim fuarına uygun fatura kesimi yapan bir firma olması önemlidir. Bilim fuarı için gerekli malzemeleri listeleyecek olursak:

 

Tübitak Bilim Fuarı Tişörtü ve Şapkası

Tübitak 4006 bilim fuarında kullanılacak tişörtün kalitesi olması önemlidir. Kaliteli bir tişört, bilim fuarınıza renk katacaktır. Ayrıca iç göstermemesi ve baskının solmaması da önemlidir. öğrencilerinize hediye edeceğiniz tişörtün hemen eskimemesi gerekir. Eğer bilim fuarı dışarda olacaksa şapka da almalısınız. bunun içinde kaliteli bir beyaz şapka seçebilirsiniz.

 

Tübitak Bilim Fuarı Branda ve Kırlangıç Bayrak

Tübitak Bilim Fuarı alanınızın girişi ve alanın tasarımı çok önemlidiri. Çünkü bilim fuarı okulun vizyonu konumundadır. Bunun için girişe birb Bilim Fuarına  hoş geldiniz brandası asmanız yeterli olacaktır. Bilim Fuarı Branda boyutu 100x200 olabilir. Daha sonra ise proje masalarının aralarını kırlangıç bayraklarla süsleyebilirsiniz. Kırlangıç bayrak olarak okulunuzun ismine özel olanlardan ve Türk Bayraklı olanlardan tercih edebilirsiniz.

 

Tübitak Bilim Fuarı Davetiyeleri, Afişi ve Yaka Kartı

Bilim fuarı tarihinizden önce misafilerinizi fuar tarihinden haberdar etmeniz yerinde olacaktır. Bunun için onlara bilim fuarı davetiyesi gönderebilirsiniz ve belirli yerlere duyuru afişlerini asabilirsiniz.

   

Tübitak Bilim Fuarı Masa Örtüsü, Balon ve Snum Panosu

Tübitak bilim fuarında sergilenecek projelerin yer aldığı masalrın düzeni de oldukça önemlidir. Proje masalarını Tübitak baskılı masa örtüsü ile süsleyip, proje içeriklerini de sunum panoları ile sunarsanız oldukça düzenli ve güzel bir görüntü elde edersiniz. Daha önce de deiğimiz gibi bilim fuarları artık okulların vizyonu konumunda.

  Tübitak bilim fuarının yapılacağı alanın girişini tübitak baskılı balonları ile balon zinciri yapmak da oldukça güzel bir fikir. Bu görünümü çok değiştirmekte.

      

 Evet değerli proje yürütücleri, Tübitak Bilim Fuarlarının başlangıç aşamasından başlayarak sizleri aydınlatmaya çalıştık. Bu aşamalarda çalışacağınız firmayı özenle seçer,i kaliteli ürünleri tercih ederseniz kaliteli bir fuar geçirmiş olursunuz. bu anlamda Tübitak bilim fuarı ürünleri konusunda uzman Okul Avm personeli sizlere yardımcı olacaktır. okul Avm nin Tübitak Bilim Fuarı ürünleri için tıklayın.

 

 

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

KALİTELİ ÜRÜN VE BASKI

Piyasadaki en kaliteli ürünlere 1. sınıf baskı yapılarak üretilir.

ESNEK ÖDEME SEÇENEĞİ

Alışverişlerinizi kredi kartıyla ya da kapıda ödeme yöntemiyle yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.